ANA SAYFA VİDEOLAR AŞÇILAR BURÇLAR ve YEMEK SAĞLIKLI BESLENME PRATİK BİLGİLER
Sonbahar sendromundan kurtulun!
İnsanın içini kıpır kıpır yapan yaz mevsiminin bitmesiyle güneşli günler yerini gri bulutlara bıraktı. Sonbaharı daha fazla hissedebildiğimiz şu günlerde doğanın muhteşem dönüşü de başladı. Yaz günlerinin insana verdiği coşku ve canlılık durumu, sonbaharın gelişiyle birlikte çoğu insanda hüzünlü bir ruh hali yaratıyor.Kişiden kişiye farklılık gösteren bu değişim özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlarda daha çok rastlanıyor ve mevsimsel depresyonlara kadar gidebiliyor. Crysellas markasının yaratıcısı Yeşim Arslanbek, gökyüzündeki renklerin değiştiği bu aylarda canlı renklerde takıların tercih edilmesi gerektiğini vurguluyor.


Renklere Önem Verin

Hüznün mevsimi de denilen sonbaharın gelişiyle insanlar  yavaş yavaş enerjilerini kaybediyor. Hiçbir şey yapmama isteği, çok uyuma durumu sonbahar sendromunun belirtileri arasında. Bu sendromu rahat atlatabilmek için spor yapmak, gündüzleri ışığın bol olduğu yerlerde bulunmak gibi çözümler var ancak bunların dışında kullanılan takılarda tercih edilen renkler de insanları etkileyebiliyor. Crysellas markasının yaratıcısı Yeşim Arslanbek, yaz ayından sonbahara geçişte canlı renklerdeki takıların insanların üzerindeki rehaveti alarak pozitif enerjiyi arttırdığını söylüyor. Renklerin insan psikolojisi üzerinde büyük bir etkisi olduğunu belirten Arslanbek, kıyafetlerde soluk ve pastel renklerin tercih edildiği bu mevsimde ihtiyaç duyulan canlılığın renkli takılar kullanılarak elde edilebileceğini ifade ediyor.

Enerjinizi Kaybetmeyin

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan bayanlar günlük hayatın zorluğu, yoğun iş temposu ve diğer yükümlülükleri için enerjilerini yüksek tutmak zorunda kalıyor. Güneşli günlerin sona ermesiyle bu hızlı tempo için gereken enerji yavaş yavaş yerini yorgunluğa bırakıyor. Bu yorgunluğun yaşanmaması için kullanılan kıyafetlerin canlı renklerdeki takılarla dengelenmesi gerektiğini savunan Arslanbek, ihtiyaç duyulan enerjinin ufak tefek renk hileleriyle elde edilebileceğini söylüyor. Arslanbek’ e göre gökyüzündeki koyu  renklerin olumsuz etkilerinden kaçınmak için, kıyafetleri parlak, canlı renklerle tamamlayarak pozitif enerjiye ulaşmak mümkün.

Gülümseyin ve Sonbaharın Tadını Çıkarın

Arslanbek, renkler kadar gülümsemenin de pozitifliği yakalamakta anahtar görevinde olduğunu söylüyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor;  ‘Bütün bir kış  boyunca beklenilen yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte renklerin değiştiği ve doğanın muhteşem dönüşünün başladığı sonbaharın size zehir olmasına izin vermeyin.  Kullandığınız takıları canlı renklerde tercih etmeye çalışın. Gülümseyin ve sonbaharın tadını çıkarın.’ Crysellas’ın birbirinden canlı renklerle hazırlanan koleksiyonu için web sitesini ya da facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
mesalazin dosis mesalazin morbus crohn mesalazin verstopfung
BEĞENDİYSENİZ PAYLAŞIN!
Yazıcıya gönder!
Arkadaşlarınla Paylaş!
Şehrin merkezinde taze balık ziyafeti!
İyi et, iyi gelecek
Sonbahar sendromundan kurtulun!
Pınar’dan hazır börekler
Adınız * E-posta (yayınlanmayacak!)
Web
Yorum
NOT
Küfür, hakaret, başkalarını rencide edici ve büyük harfle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır...
Mercimek Köftes ...
Çerkez tavuğu
Tarhana çorbası ...
Çiğ köfte- ADAN ...
Çiftlik usulü o ...
Pastırmalı Ala ...
Ekşili Pilav
Deha Çorbası
Kış Çorbası
Banduma
Pastırmalı Ala ...
Ekşili Pilav
Banduma
Kars Usulü Süzm ...
Yağlama
Deha Çorbası
Kırmızı Pancar ...
İrmikli Renkli ...
Çilekli Pasta
Çöp Şişte Köfte
 
mesalazin dosis nkobenhavn.site mesalazin verstopfung&clickTag=http://www.yemekevi.tv/Yemek-Tarifleri/Ask-yemekleri-Ask-yemekleri_70.aspx
mesalazin dosis nkobenhavn.site mesalazin verstopfung
&clickTAG=http://www.yemekevi.tv/Yemek-Tarifleri/Ask-yemekleri-Ask-yemekleri_70.aspx
mesalazin dosis nkobenhavn.site mesalazin verstopfung
" />mesalazin dosis nkobenhavn.site mesalazin verstopfung&clickTag=http://www.yemekevi.tv/Yemek-Tarifleri/Ask-yemekleri-Ask-yemekleri_70.aspx
mesalazin dosis nkobenhavn.site mesalazin verstopfung
&clickTAG=http://www.yemekevi.tv/Yemek-Tarifleri/Ask-yemekleri-Ask-yemekleri_70.aspx
mesalazin dosis nkobenhavn.site mesalazin verstopfung
" quality="high" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" pluginspage="http://www.macromedia.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash" allowscriptaccess="always" height="250" width="300" />
Balık çorbası
Hande Gürler
Denizci kapuskası
Hande Gürler
Şam fıstıklı ve tarçınlı kek
Hande Gürler
BAŞAK KADINLARI İÇİN Sıcak çikolata soslu tatlı
Çikolata ve sütü bir tencereye alın. Orta ateşte iyice karıştırın. Ateşin üzerinden alıp, ekmek kırıntısını ekleyin ve 20 dakika bekletin.
lansoprazol que contiene lansoprazol teva 15 mg lansoprazol stada 30 mg
OĞLAK ERKEKLERİ İÇİN Bisküvili irmik tatlısı
Pratik ve yaratıcı tatlılarıyla ünlü Pınar Güneşler'den sizler için enfes bir tarif. Tadı hala damağımızda. Deneyin, siz de göreceksiniz...
OĞLAK ERKEKLERİ İÇİN Çikolata ve kayısılı mus
Kayısıları derin bir tencereye alın. Üzerine su ve çubuk tarçın ekleyip 15 dakika haşlayın.
ANASAYFA VİDEOLAR TARİFLER AŞÇILAR BURÇLAR ve YEMEK SAĞLIKLI BESLENME PRATİK BİLGİLER ÖNERİLER
TARİFLER KÜTÜPHANE YEMEKEVİ.TV    
Bu sitede yer alan içeriklerin her hakkı Yemekevi.tv’ye aittir. Yemekevi.tv’deki tarifler yasal tescil ile korunmaktadır. Kaynak gösterilse dahi alıntı yapılamaz. Kopyalayanlar tespit edildiğinde haklarında yasal işleme başvurulacaktır.